پیام نوروزی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مازندران

احد جاودانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، عید نوروز باستانی را به اهالی فرهنگ و هنر استان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، متن پیام «احد جاودانی» به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محول الحول والاحوال حول حالنا الی احسن الحال»

و بر آمد بهاری دیگر مست و زیبا و فریبا، چون دوست
سبدی پیدا کن، پر کن از سوسن و سنبل که نکوست
همره باد بهاری بفرست: پیک نوروزی و شادی بر دوست!

بار دیگر تقویم قصه هستی ورق خورد و بهار با تمام رمز و رموز و زیبایی هایش با ترنمی غمگینانه در فقدان گل یاس بوستانِ محمدی (ص) با قامتی خجسته و سبزپوش فرا رسید.

فصل دوستی با دست های گرم شقایق و پیوند با دلهای لایق در حالی فرا رسیده است که هر غنچه و شکوفه اش پیراهنی ازمعاد بر تن کرده و منادی بینندگان به حرکت و برکت و جوشش بیشتر است و چه زیبا گفته است پیامبر رحمت و مهربانی که «اذا رأیتم الربیع فاکثروا ذکرالنشور».

نـوروز، بهار طبیعت و جشن شکوهمـند ایران باستان و گــویای پیـشینه ی تابناک میهن ما و جلوه ای مهم از فرهنگ غنی این مرز و بوم است.

نوروز، تجدید خاطــره بزرگ خویشاوندی انسان با طبیعت است که گذشت سال هــای دراز نه تنها از شکوهمندی سنّتهای آن نکاسته بلکه روشنگر این واقعیت بوده که بزرگ داشت نوروز و گرامی داشتن سنت های آن با احساس و اندیشه ایرانی، پیوندی ناگسستنی یافته است.

جهان امروز در عطش تعامل و دستیابی به صلح و دوستی است. نوروز به عنوان یکی از عناصر فرهنگ ایرانی، کینه، نفرت و دشمنی را نفی و تعامل، مهر، دوستی و صلح را ارج نهاده و آن را پاس می دارد، نوروز ایرانی در دنیای پرازخشونت و افراطی گری امروز انسان را به اعتدال، مهر، محبت و صلح و دوستی که از آموزه های اسلام و توصیه های پیامبر اکرم (ص) می باشد فرا می خواند.

خداوندا، در این آخرین روزهای سال، دل مردمان این سرزمین را چنان در جویبار زلال رحمتت شستشو ده که هر کجا تردیدی هست ایمان هر کجا زخمی هست مرهم هر کجا نومیدی هست امید و هر کجا نفرتی هست عشق جای آنرا فرا گیرد.

و اینک در آستانه فصل بهار که فصل اعتدال است وجلوه جمال و جولان جلال، از همراهی و مساعدت  همکاران محترم در اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران، اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان صمیمانه قدر دانی و تشکر نموده و ضمن تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، پاره تن و نور چشم پیامبر اکرم (ص)، سال نو را تبریک عرض نموده و سالی توام با بهروزی و توفیق از درگاه ایزد منان برای همگان آرزومندم.

«روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران»
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۱۴

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code