هشدار هواشناسی مازندران به بارندگی رگباری و مواج شدن دریای خزر

هشدار هواشناسی مازندران به بارندگی رگباری و مواج شدن دریای خزر

هواشناسی مازندران هشدار داد که در روزهای جمعه و شنبه بارش متناوب باران همراه با کاهش دما در استان ادامه دارد که بارش در ارتفاعات استان به صورت باران و برف خواهد بود.
بر این اساس، شنبه شب و روز یک‏شنبه بارش ها پراکنده و از اواخر روز یکشنبه بتدریج با خروج این سامانه از میزان ناپایداری و ابرناکی در استان کاسته شده و از روز دوشنبه اینده آسمان استان آفتابی همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.
هواشناسی مازندران اعلام کرد در این مدت لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای بویژه جاده های کوهستانی بدلیل بارش باران و برف دور از انتظار نیست.
اصغر بسطامی رئیس گروه پیش بینی و پیش آگاهی هواشناسی مازندران روز پنج شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی، بارندگی ها تا روز یکشنبه در مازندران پایدار است که در سطح استان به صورت باران و در ارتفاعات مازندران و محور های مواصلاتی کوهستانی به صورت بارش برف خواهد بود.
بسطامی اظهار داشت: در این مدت مردم مازندران و مسافران نوروزی این استان شاهد کاهش محسوس دما خواهند بود و برای فردا جمعه دمای هوا پنج تا 6 درجه کاهش خواهد یافت.
مازندران 10 هزارو 700کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که 350 کیلومتر آن کوهستانی است.
هراز، کندوان، سوادکوه و کیاسر از محورهای اصلی و کوهستانی منتهی به پایتخت در استان مازندران است.
بر اساس آمار ستاد اجرایی سفر استان مازندران، تردد 11 میلیون و 85 هزار و 556 خودرو از 25 اسفند 95 تا دوم فروردین امسال در استان ثبت شد.
نوروز 95 حدود 12 میلیون نفر شب اقامت مسافردر مازندران ثبت شد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code