نامزدهای شورای شهرها شکایتشان را به هیات اجرایی و یا نظارت ببرند

نامزدهای شورای شهرها شکایتشان را به هیات اجرایی و یا نظارت ببرند

علیرضا یونسی رستمی افزود: هرگونه ادعا مبنی برتخلف انتخاباتی از سوی نامزدهای ناکام درانتخابات باید طبق قانون به صورت مستند ومکتوب برای بررسی ارسال شود.
وی اضافه کرد: براساس قانون هیات های اجرایی و نظارت با دریافت شکایات نامزدها مستندات آنها را بررسی و سپس تصمیم گیری می کنند.
معاون استاندارمازندران اظهارداشت: صرف بیان تخلف از سوی نامزدها و یا هوادارانشان بدون داشتن مدرک مستند قانونی نمی تواند قابلیت بررسی و برخورد داشته باشد.
رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت که راهکار قانونی برای بررسی تخلفات انتخاباتی پس از ارسال مدارک از سوی نامزدها و یا هوادارانشان پیش بینی شده و این کار نیز پس از اعلام نتایج به افکار عمومی قابل رسیدگی است.
یونسی افزود: با این رویکرد نتایج انتخابات شورای شهر ساری همانند سایر شهرها و روستاها از سوی رئیس حوزه انتخابیه شهرستان منتشر شد و نامزدهای شاکی نیز 2 روز مهلت دارند تا شکایت خود را مستند ارائه کنند.
به گفته وی برخی از نامزدهای ناکام در سایر شهرهای استان نیز شکایت خود را به هیات اجرایی ارایه دادند که با بررسی تعدادی از این شکایت ها مشخص شده که هیچگونه مدرک مستندی برای اثبات از سوی نامزدهای شاکی ارسال نشده است.
رئیس ستاد انتخابات مازندران بار دیگر بر مستندسازی شکایت ها با مدرک قانونی از سوی نامزدها برای ارسال به هیات اجرایی و نظارت تاکید کرد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code