ضرورت تعیین تکلیف بودجه فرهنگی در کشور

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خواستار تععین تکلیف بودجه فرهنگی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به نقل از خبرگزاری ایسنا، احد جاودانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خبرنگاران در حوزه فرهنگی مطالبه کمتری دارند اظهار کرد: چرا خبرنگاران نسبت به عملکرد فرهنگی مدیران مطالبه ندارند.

وی با اشاره به دغدغه های معیشتی خبرنگاران خاطرنشان کرد: نسبت به مطالبات و خواسته های خبرنگاران آگاه و آشنا هستیم و بارها موارد را به مسئولان بیان کرده ایم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: چرا خبرنگاران نباید بیمه داشته باشند، اگر دغدغه معیشتی وجود داشته باشد قلم کار نمی‌کند.

جاودانی برآورده شدن مطالبات خبرنگاران را در پی مطالبه آنان از بودجه فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید از دولت بخواهند که چرا بودجه فرهنگی کشور شش هزار میلیارد تومان است که یک ششم آن را به وزارت ارشاد می دهند.

این مسئول با بیان اینکه وزارت ارشاد پول یارانه مطبوعات و بیمه خبرنگاران را ندارد، اظهار کرد: هیچ کشوری با اصحاب قلم و رسانه اینگونه برخورد نمی کند که شاهد آن هستیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خواستار تععین تکلیف بودجه فرهنگی شد و گفت: بودجه های بسیاری با سر فصل فرهنگی اختصاص می یابد اما کسی نیست ببیند که این پول ها چگونه و برای چه خرج می شود.

جاودانی افزود: بودجه وزارت ارشاد ناچیز است و نمی تواند حمایت بیمه ای و مالی از خبرنگاران داشته باشد.

وی با بیان اینکه تربیت نیروی رسانه ای حرفه ای را در گرو امکانات مناسب دانست و گفت: در همه کشورهای دنیا نیرو های رسانه ای را به عنوان یک سرمایه تلقی می کنند به گونه ای که خبرنگاران پیشگام جامعه پیشرفته هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه مشترک رسانه ای میان مجمع نمایندگان مازندران و خانه مطبوعات استان می تواند همپوشانی خوبی داشته باشند.

جاودانی خواستار تعیین یک متولی واحد در حوزه رسانه شد و گفت: حوزه رسانه و خبرنگاران باید یک متولی داشته باشد تا جلوی موازی کاری ها گرفته شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در مورد برگزاری جشنواره های فرهنگی در شهرستان های استان گفت: هر شهری که بتواند جشنواره یا همایش فرهنگی برگزار کند و توانایی پرداخت نیمی از هزینه ها را داشته باشد به طور قطع رویدادهای فرهنگی را به آن منطقه واگذار می کنیم.

جاودانی در پایان با تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مازندران، دغدغه برآورده کردن مطالبات معیشتی خبرنگاران را دارند اما نبود حمایت های مالی و کمبود بودجه موجب شده تا در این خصوص مشکلات فراوانی در پیش رو داشته باشیم.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code