شركت بيش از 8 میلیون نفر در سرشماري اينترنتي

شركت بيش از 8 میلیون نفر در سرشماري اينترنتي

به گزارش روابط عمومي استانداري، اميد علي پارسا، رييس مركز آمار ايران در نشست با اصحاب رسانه مازندران كه در خصوص سرشماري اينترنتي نفوس و مسكن سال 95 برگزار شد، با اشاره به اين كه سرشماري در همه جاي دنيا مبناي برنامه ريزي هست و خواهد بود، عنوان كرد: امروز بستري در كشور فراهم شده تا سرشماري از هر خانوار به صورت اينترنتي در 7 دقيقه صورت مي گيرد و اين در حالي است كه همين كار به صورت حضوري، قريب نيم ساعت براي هر خانوار زمان خواهد برد.

رييس ستاد سرشماري نفوس و مسكن كشور، با اشاره به اين كه اساس توسعه هر جامعه و معيار برنامه ريزي، سرشماري درست و صحيح مي باشد، گفت: در جهان امروز، سرشماري از طريق نظام هاي ثبتي صورت مي گيرد و بايد جامعه ما نيز در آينده در اين راستا حركت كند.

پارسا با اشاره به اين كه در کشور تا ساعات 6 صبح امروز بالغ بر 2 میلیون 375 خانوار، معادل 8 میلیون و 6 هزار و  605 نفر در این سرشماری اینترنتی  شرکت کردند، افزود: رتبه مازندران با مشاركت 10.35 درصد خانوارها از متوسط کشور بالاتر است.

رئیس مرکز آمار ایران با اعلام این که برای کشور هدف 35 درصد پیش بینی شده است، خاطر نشان ساخت: ضریب نفوذ اینترنت دركشور 45 و در مازندران در سطح فردی 49 است، لذا بهمين علت سهم مازندران در سرشماری اينترنتي 4.65 درصد از کل کشور است.

وی با بیان اینکه اکنون رتبه مازندران در سرشماری اینترنتی با توجه به ضریب نفوذ اینترنت  13  و به صورت عادی 8 است، ياد آور شد: دو استان سمنان و بوشهر بیش از 120 درصد هدف سرشماری اينترنتي شان و مازندران 44 درصد را محقق کرده اند و طي 2 روز گذشته استان هاي گلستان، لرستان و کهگيلویه  8 رتبه ارتقا یافتند.

پارسا با تاكيد بر اين كه از مردم انتظار داريم که اجازه ندهند سرشماری به روزهای پایانی کشانده شود، گفت: سرشماری در هفته اول نیم درصد، در هفته دوم یک درصد افزایش داشته و امید داریم در هفته سوم شاهد روزانه دو درصد افزایش شرکت مردم در سرشماری اینترنتی  باشیم.

وی با اعلام اين كه در مازندران، شهرستان هاي کلاردشت با 75 درصد،  سیمرغ 43 درصد و سوادکوه 18 درصد بیشترین مشارکت را در سرشماري اينترنتي داشتند، بيان داشت: شهرستان های جویبار با 6 درصد، بابل 7 درصد، بابلسر 8 درصد و ساری با 8.4 درصد به ترتیب  کمترین شرکت کننده را در سرشماری اینترنتی داشتند.

رئیس مرکز آمار ایران، با بيان اين كه رفاه و آسايش خانواده ها، كاهش هزينه ها براي دولت و …از جمله دستاوردهاي اجراي سرشماري اينترنتي است، اظهار داشت: از طريق سرشماري، روند توسعه جمعيت تحليل مي شود،‌آمار مقايسه اي كشور و ديگر نقاط دنيا به دست مي آيد و در واقع يك تكليف ملي، شرعي و قانوني است.

در اين جلسه محمود نور بخش، رييس سازمان برنامه و بوجه استان، گزارشي از آخرين اقدامات و نتايج سرشماري اينتر نتي در مازندران را ارايه نمود.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code