ساحل چپکرود یکی از سالم ترین سواحل مازندران

مازندران تنها استان ساحلی دریای خزر است که از سه محور زمینی (کندوان، هراز و فیروزکوه) با مرکز کشور در ارتباط بوده و علاوه بر گذر راه‌آهن سراسری سه فرودگاه (ساری، نوشهر و رامسر) نیز ارتباط هوایی آن را با سایر نقاط کشور برقرار می‌كند. همچنین جاده‌ای (بابلسر- رامسر) به طول 220 کیلومتر، با فاصله 10 تا 300 متر از ساحل دریا می‌گذرد و چشم‌اندازهای کم نظیری را برای گردشگران فراهم می‌آورد.

شهرستان جویبار یکی از شهرستانهای مرکزی استان مازندران است. جویبار پیشتر بخشی از شهرستان قائم‌شهر بود و در سال ۱۳۷۶ به شهرستان تبدیل شد.طبق تقسیمات کشوری سال ۱۳۷۷ دارای دو بخش گیل‌خواران و مرکزی و ۴ دهستان حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع وسعت بوده‌است.

دهستان چپکرود، دهستانی از توابع بخش گیل‌خوران شهرستان جویباراست. سواحل چپکرود به طول ۱۸ کیلومتر از بکرترین سواحل در استان مازندران محسوب می‌شود. این سواحل دارای چند طرح سالم سازی دریا نیز می‌باشد. این ساحل زیبا با داشتن 10راه دسترسی به دریا یکی از سالم‌ترین سواحل مازندران محسوب می‌شود.

چپکرود

 

 

ساحل چپکرود به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری محسوب شده است.

ساحل چپکرود از لحاظ شرایط طبیعی یکی از زیباترین سواحل در استان مازندران به شمار می‌رود که امکاناتی هم برای استفاده مسافرین از آب دریا و اقامت کوتاه مدت در نظر گرفته شده است. پارک ساحلی چیکرود شامل تجهیزات ورزشی، وسایل بازی کودکان، زمین ورزشی والیبال، فوتسال شنی، ایجاد اتاقک‌های تابستانه، زمستانه، فضاسازی، ایجاد فضای سبز، تابلوهای راهنما، رنگ آمیزی اتاقک ها، ایجاد رستوران پذیرای مسافران، زیبا سازی در برنامه شهرداری قرار دارد.

جاهای-دیدنی-مازندران-ساحل-چپکرود-3-600x444

 

برای رسیدن به چپکرود می‌توان از دو مسیر خزر آباد و جویبار استفاده کرد که هر دوی آنها در منطقه لاریم به روستای کوهی خیل رسیده و متصل می‌شود وبعد از عبور از کوهی خیل و طی طریق به طرف غرب و قبل از رسیدن به بهمن میر یک راه فرعی و خاکی از جاده اصلی جدا شده و به طرف شمال ادامه می‌یابد. طول این جاده خاکی از دو راه تا ساحل حدود 3 کیلومتر است.

چپکرود 2

گردشگران زیادی در تمام فصول سال به خصوص در فصل بهار و تابستان در این منطقه جمع می شوند و از آب و هوای بکر آن لذت می برند.

سواحل زیبای میرود و کرفون از دیگر سواحل بکر و زیبای این منطقه به شمار می رود.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code