زائرسرای مازندرانی ها در مشهد مقدس احداث می شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی نبیان دوشنبه‌شب در جلسه هم‌اندیشی پیرامون زائرسرای مازندران در مشهد مقدس در فرمانداری بهشهر اظهار داشت: برای این منظور با کمک و همراهی شهرداری مشهد جلسه‌های متعددی تشکیل شد و طراحی و نقشه انجام شد تا ساخت این زائرسرا عملیاتی شود.

وی با اعلام اینکه زمین در نظر گرفته‌شده برای زائران مازندرانی، ۹۷۵ مترمربع دونبش و بافاصله مناسبی (۴ کیلومتر) از حرم مطهر قرار دارد که برای این منظور، مازندران به سه منطقه مرکزی، شرق و غرب تقسیم و جلسات برگزار شد تا برای تأمین مالی چاره‌اندیشی شود.

مدیرعامل بنیاد زائرسرای استان مازندران بابیان اینکه تاکنون در ساری و تنکابن و بابل جلساتی برگزار شد تا با ارائه گزارش با ادبیات واحد حرکت شود، گفت: برای ساخت این زائرسرا باید از منابع مردمی استفاده شود و هیچ‌گونه منابع دولتی دران دخیل نیست.

نبیان اضافه کرد: سال گذشته با توجه به اینکه اقدامی از سوی برخی استان‌ها انجام نشد شهرداری مشهد برخی از زمین‌ها را از ید استان‌ها خارج کرد و در این راستا با توجه به اینکه خاک‌برداری در زمین مازندران انجام‌شده است باید برای اجرایی شدن عملیات ساخت، ما منابعی از طریق مختلف، بدون استفاده از منابع دولتی برای این امر در نظر گرفته شود تا کار از مردم برای مردم باشد.

وی گفت: هم‌اکنون ساخت این زائرسرا در مرحله اولیه است و خاک‌برداری انجام شد و اکنون در حال فندانسیون هستیم که امیدواریم با کمک مردم بتوانیم رد ساخت زائرسرا برای مردم کم‌درآمد موفق عمل کنیم که شماره‌حساب سیبای ملی ۰۱۰۸۹۸۰۸۹۸۰۰۶، بنام بنیاد زائرسرای استان مازندران برای این منظور در نظر گرفته‌شده است.

امام‌جمعه نکا هم گفت: ساخت زائرسرای ویژه برای زائران و ارادتمندان امام رضا (ع) اقدام بسیار مفید برای برآورده کردن زیارت افراد کم‌بضاعت و افرادی است که تمکن مالی ندارند و باید فرصت‌هایی ایجاد شود تا آنان نیز شرایط زیارت را داشته باشند.

حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی لایینی افزود: مردم بلندهمت مازندران در طول سال‌های مختلف گام‌های خوبی برداشته‌اند و کمک‌های مردمی در ستاد عتبات عالیات، تجربه خوبی است که باید توسط افراد مؤثر و متدین در شهر و روستاها توجیه شود.

وی گفت: احداث این زائرسرا آینده بسیار خوبی را برای افراد مختلفی که دارای تمکن بالا نیستند فراهم می‌کند و بسیاری از افراد مستضعف می‌توانند عروسی خود را در آن مکان برگزار کنند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code