توجه به شاخصه امنيت در راستاي توسعه مساله اي اساسي است

توجه به شاخصه امنيت در راستاي توسعه مساله اي اساسي است

 رییس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری در آیین اختتامیه رزمایش پدافند غیر عامل سایبری کشور در بندر نوشهر، گفت: كاهش سطوح آسيب پذيری داده ها، افزايش ضريب امنيتي فضای تولید وتبادل اطلاعات و افزايش پايداري، از اثرات اجرای پدافند غیرعامل در فضای سایبری دستگاه هاست.

رییس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات با بیان اینکه تهدید و جنگ سایبر را باید به اندازه جنگ فیزیکی مهم پنداشت، افزود: مسلماً کشورهائی آسیب پذیر تر هستند که به شبکه های فناوری اطلاعات نا امن اتکای بیشتری دارند.

وي با اشاره به اين كه با توجه به گسترش روز افزون کاربری و کاربران فضای سایبر در ایران، نیاز به افزایش توانمندی های ایمنی بومی کشورمان بسیار محسوس است، عنوان نمود: می بایست به شاخصه امنیت ( امنیت، ایمنی و پایداری) در راستاي توسعه توجه جدي شود .

ابوذر قربانی بیان کرد: پدافند غیرعامل در جهان هستی از قدمتی به اندازه تاریخ زندگی انسان برخوردار است و جنگ خندق و تاکتیک کندن خندق از نمونه های پدافند غیرعامل در تاریخ صدر اسلام است.

رئیس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری مازندران نیز گفت: پدافند غیرعامل موضوعی است که باید مورد توجه جدی مسئولان دستگاههای اجرایی و ادارات مرتبط قرار گیرد.

ابوذر قربانی افزود: درقوانین برنامه چهارم توسعه و پنجم توسعه نیز این موضوع مطرح شده و مقام معظم رهبري هم به تمامی دست اندرکاران نظام جمهوری اسلامی تاکید کرده تا برای پیشگیری از تهدیداتی که می تواند به حوزه فناوری اطلاعات لطمه وارد کند از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code