به بهانه 22 مارس 2 فروردین؛ روز جهانی آب و ضرورت بازچرخانی

اجلاس جهانی آب امسال با شعار فاضلاب برگزار می شود و توجه به بازچرخانی آب برای نیل به اهداف مدیریت منابع آب به خصوص برای کشورهایی مانند ایران که در مناطق خشک و کم آب واقع شده اند مورد توجه قرار می گیرد.

 تهران- ایرنا-  موضوع امسال روز جهانی آب فاضلاب است و هدف گردانندگان این اجلاس جهانی توجه دادن مدیران شرکت کننده در این اجلاس به اهمیت فاضلاب به عنوان یک منبع قابل استفاده نه اینکه صرفا به خاطر آلودگی باید دفع شود، است.
آب مایه حیات و آبادانی، اگر آب نباشد زندگی نیست، این جملاتی است که هر انسانی بارها و بارها در طول زندگی می شنود، اما چرا با این وجود باز نسبت به هدر رفت این منبع حیاتی بی تفاوت است و برای حفظ آن تلاش نمی کند؟
در سال 1992 و در بیست و یکمین دستور جلسه کنفرانس محیط زیست و توسعه سازمان ملل که در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار شد، موضوع روز جهانی آب رسما مطرح شد، در این کنفرانس از تمام کشورها خواسته شد تا در راستای اجرای بیانیه 21 سازمان ملل، این روز را به عنوان روز ترویج و آگاه ‌سازی مردم در مورد آب اختصاص دهند و از طریق پخش و اشاعه نشریات و برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها در گرامیداشت آن بکوشند.
بر این اساس از آن سال تاکنون 22 مارس برابر با 2 فروردین، از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی آب نامگذاری شده است و هر سال شعار مخصوص به خود را دارد که شعار امسال موضوع فاضلاب است، موضوعی که در کشور ما تا حدودی مغفول مانده است.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code