بهترین اقدام و عمل با هدف تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی

استفاده از ظرفیت روستا ها بهترین اقدام و عمل با هدف تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کرات آملی، با حضور معاون عمرانی استانداری مازندران، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران، ائمه جمعه آمل و دابو و دشت سر، بخشداران و پدر سرداران شهید متو و حیدری و نعیمی، اعضای شورای اسلامی بخش، شوراهای اسلامی، دهیاران بخش و خانوادهای محترم شهدا، جانبازان و ایثارگران، کلنگ ساختمان بخشداری دشت سر زده شد.
علی نبیان معاون عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه استفاده از ظرفیت روستا ها بهترین اقدام و عمل با هدف تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی است  گفت: هر روستا می تواند یک طرح بر اساس استعداد و توانمندی ارائه کند که طرح پیشنهادی پس از مصوب شدن در بخش و شهرستان به ستاد ارجاع شده به آن تسهیلات 4 در صد تعلق خواهد گرفت.
و تصریح کرد: در این طرح تسهیلات به کل اهالی در قالب یک طرح اختصاص داده می شود و حساب یارانه خانوار بعنوان ضمانتنامه و پشتوانه تسهیلات در نظر گرفته می شود.
معاون امورعمرانی استانداری مازندران تصریح کرد: با اجرایی شدن این تدبیر نه تنها به تولید و رونق اقتصادی در روستا ها کمک می شود بلکه جلوی مهاجرت در روستاها نیز گرفته خواهد شد و مهاجرت معکوس اتفاق می افتد.
نبیان امید بخشی در میان آحاد مردم را وظیفه دولت مردان دانست و تصریح کرد: هر زمان به مردم نیاز داشتیم مردم جلوتر از ما حرکت کردند و ما امروز  به مردم و خانواده شهدا بدهکاریم و اگر شهدا امروز حضور داشتند دیگر جایی برای بنده و امثال بنده نبود.
وی افزود: هر قدم، قلم و گامی برای خانواده و مردم شهید پرور منطقه برداشته شود تا مشکلی از مشکلات آنان کاسته شود وظیفه است.
معاون امور عمرانی استانداری مازندران اشاره کرد: به منظور احداث ساختمان بخشداری تاکنون 3 میلیارد ریال به حساب بخشداری واریز شد.
احمد منفرد معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل گفت: پس از سه سال از تاسیس بخش متاسفانه فرصت های زیادی از دست رفته است.
وی ادامه داد: امیدواریم با سرعت بخشیدن احداث ساختمان بخشداری عقب ماندگی این بخش را سریعتر جبران کنیم.
منفرد همچنین راه اندازی اداراتی نظیر اداره ثبت الحوال، نیروی انتظامی، اداره گاز، اورژانس و دیگر ادارت دولتی در این بخش را از خواسته های بحق مردم منطقه برشمرد و افزود: توسعه بخش دشت سر ضروری است و این امر با همکاری و  تعامل مسئولین بخش و مردم محقق خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد: هر چه سریعتر شاهد قرار گیری بخش دشت سر در مسیر رشد و توسعه با شتاب قابل قبول باشیم.
گفتنی است کلنگ احداث ساختمان بخشداری دشت سر در زمینی به مساحت هزار و 500 متر مربع توسط پدر دو شهید زده شد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code