برگزاری همایش تالاب ها میراث ماتدگار مازندران در بهشهر

برگزاری همایش تالاب ها میراث ماتدگار مازندران در بهشهر

دومین همایش تالاب ها میراث ماندگار مازندران درسالن همایش های دانشگاه علم وفن آوری بهشهر برگزار شد. به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران، این همایش با حضور مسئولین استان وشهرستان بهشهر و به منظور توجه دادن به ارزش های تالاب ها به ویژه تالاب میانکاله وضرورت حفظ وحراست از این اکوسیستم های با ارزش وبا حضور جوامع محلی منطقه برگزار شد.
ناصر مهردادی، مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران در این همایش با اشاره به اهمیت وجود تالاب ها در زندگی بشری گفت: تالاب ها مناطق مهم در کشور هستند که زیستگاه مهم جانوری، گیاهی و پرندگان هستند و باید نگرانی های مختلف در مورد تالاب ها بررسی و راهکار مناسب برای آن ارائه شود.
وی تالاب ها را به سه دسته تقسیم کرد و ادامه داد: تالاب های بین المللی همچون میانکاله و فریدونکنار در مازندران و تالاب های جنگلی و آب بندان ها که نگرانی های خاص خود را دارند از جمله انواع این تالاب ها هستند.

IMG_2417
مدیر کل محیط زیست مازندران افزود: با پیگیری های استانی و افرادی که حامی ما درمحیط زیست هستند اکنون شرایطی فراهم شده که بیش از نصف پرندگانی که وارد کشور می شوند به این دو تالاب ( میانکاله و فریدونکنار) و آب بندان ها می آیند و از وضعیت خوبی برخورداریم.
مهردادی هدف از برگزاری این همایش را توجه و حمایت بیشتر از تالاب ها و حفظ آن اعلام کرد و گفت: هرچقدر مناطق تالابی افزایش یابد، افراد می توانند پشتوانه بهتر و محکم تری برای محیط زیست باشند و لذا باید از جوامع محلی در امور مختلف استفاده کرد تا با کمک هم محیط زیستی توانمند داشته باشیم.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code