برداشت چوب در مازندران تعدیل شد

برداشت چوب در مازندران تعدیل شد

به گزارش ایسنا مازندران، ربیع فلاح در جلسه بررسی مشکلات منطقه لاویج چمستان با اشاره به قانون اصلاح ماده 34 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع اظهار کرد: براساس این ماده قانونی، دولت اجازه داده بود که اراضی تصرفی با قیمت مناسب به بهره‌برداران واگذار یا فروخته شود ولی با توجه به زمان محدود اجرای ماده 34، فرصت قانونی طرح به پایان رسید و اختلاف اراضی تصرفی بین دولت و بهره‌برداران همچنان وجود دارد.

وی با بیان اینکه باید طرح فوق بار دیگر در مازندران احیا و اجرا شود، افزود: نباید مشکل اراضی و منابع ملی همچنان باعث درگیری و نزاع بین دولت و مردم شود.

استاندار مازندران با اشاره به خوش‌نشین و گردش‌پذیر بودن منطقه لاویج چمستان تصریح کرد: آسفالت و نوسازی جاده‌های روستایی با مشارکت مردم باعث پیشرفت و سرعت در انجام عملیات اجرایی توسط دولت می‌شود.

فلاح جلودار با تاکید بر حفظ معماری روستایی بیان کرد: معماری روستاهای مازندران باید به همان شکل فعلی حفظ شود.

وی افزود: منطقه لاویج با توجه به طبیعت بکر، آب و هوای مناسب و آب گرم معدنی منطقه نمونه و پایلوت گردشگری مازندران معرفی شد و باید ظرف دو ماه مطالعات و طرح اجرایی آن تهیه و تدوین شود. وی با اشاره به قدمت تاریخی 60 میلیون ساله جنگل‌های مازندران خاطرنشان کرد: برداشت چوب در مازندران تعدیل شد.

این مسئول با اشاره به طرح تنفس جنگل که توسط رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح شد، اظهار کرد: اجرای بلافاصله این طرح بدون برنامه‌ریزی میسر نمی‌شود چرا که بحث محافظت از جنگل و کارکنان آن یک شبه قابل اجرا نیست و نمی‌شود کارکنان جنگل را بیکار و اخراج کرد.

وی تاکید کرد: طرح تنفس جنگل نیازمند کار چندساله است و راه طولانی در پیش دارد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code