اولین ارکستر سمفونی مازندران«صدای سرخ» در بابلسر اجرا شد

اولین ارکستر سمفونی مازندران«صدای سرخ» در بابلسر اجرا شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابلسر، امیرحسین فلاحت پیشه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد بابلسر گفت: “سمفونی صدای سرخ در واقع تنظیم ارکسترال موسیقی دو فیلم دفاع مقدسی از کرخه تا راین و بوی پیراهن یوسف از ساخته های آهنگساز بزرگ مجید انتظامی بوده که با تنظیم موسیقیدان جوان جناب نظریان و نوازندگان جوان و خوش آتیه گروه موسیقی سیاه و سفید به روی صحنه رفت و با استقبال خوب تماشاگران بابلسری مواجه شد.”

وی در خصوص برگزاری چنین برنامه های فرهنگی در بابلسر افزودند: “ما کار چندانی در حوزه ی هنر نکرده ایم و تمام تلاش واحد هنری اداره فرهنگ و ارشاد کشف پتانسیل های فراموش شده شهرستان و ایجاد شرایط زمینه های اولیه بروز اتفاقات هنری است.ما هنوز در قدم اول هستیم اما برکسی پوشیده نیست که این قدم بسیار مهم و محکمی در جهت حمایت هنرمندان است.

وی ادامه داد: وقتی به تاریخ هنر می نگریم هنرمندان بزرگ با اولین فرصت ها زمینه حضور پیدا کردند و ما جز این قصدی نداریم که این زمینه های اولیه را فراهم کنیم. بدیهی است که هنرمندان واقعی به دنبال همین زمینه ها هستند تا باقی راه دشوار را با کمک قدرت های اندیشه و ظرفیت های هنریشان بپیمایند. واحد هنری مدتهاست که در صدد شناسایی این ظرفیت هاست و ما سعی می کنیم بضاعت ناچیز فرهنگ و ارشاد را در مسیر شکوفایی این ظرفیت های پنهان به کار گیریم.”

مجتبی دهدار کارشناس سینمایی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در آغاز اجرای برنامه مخاطبان را اینگونه مورد خطاب قرار داد که: “ما واقفیم که ارکستر سمفونی شهرستان بابلسر هنوز از تعاریف و توانایی یک ارکستر واقعی فاصله ی بسیار دارد، اما همچنین واقفیم که فرهنگ یک امر اتفاقی و یک الهام یک شبه به مردم نیست. “تنگ چشمان نظر به میوه کنند؛ ما تماشاگران بستانیم” فرهنگ امری زمان بر و نیازمند برنامه ریزی ست. آنچه شاهد آن هستیم قدم اول یک ارکستر بزرگ موسیقی ست. اهمیت کار ما در شناخت و توجه به نیاز فرهنگی مردم عزیز بابلسر و بضاعت ناچیز اداره ی شهرستان درک می شود. امیدواریم هنرمندان بزرگ و تحصیلکرده ی شهرستان که سالها در محاق کم توجهی و فرصت سوزی به کنج خانه ها و یا شهرهای اطراف پناهنده شده بودند این مسیر دشوار را با گامهای محکم، آهسته و پیوسته هموار و مقصد را که اعتلای سطح فرهنگ عمومی ست ممکن و دست یافتنی سازند.”

تنظیم هانی نظریان که از تحصیلکردگان تخصصی همین شاخه در کنسرواتوآر تهران است با پخش گوشه هایی از فیلم های یاد شده همراه می شد که در نوع خود زیبا و کم نظیر بود.

در این ارکستر مهدی ساحلی ویولون مایستر، امیر سالاری و محمود خیرالله پور ویولن، محمدجواد شکری و امیر نقویان گیتار، فائزه علینژاد تار، امیر طلوعی سنتور، عبدالله بشیری کیبورد و سینتی سایزر، علی طلوعی درامز، دانیال حیدری کاخن، مائده حسن نتاج دف، امیر حسین صفری و امیرحسین یونس زاده گروه کر و مصطفی رجب پور نوازندگی تنبک را بر عهده داشت.

مهندسی صدا نیز برعهده ی میثم صمیمی بوده است. به زودی با اضافه شدن سایر اعضای گروه شاهد برنامه های پربارتری از ارکستر سمفونی شهرستان بابلسر خواهیم بود.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code