اقامتگاه کلچال درتنکابن به بهره برداری رسید

اقامتگاه کلچال درتنکابن به بهره برداری رسید

هم‌زمان با هفته میراث فرهنگی، اقامتگاه بوم‌گردی کلچال در روستای گاوپشته دوهزارشهرستان تنکابن به بهره برداری رسید.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت این واحد اقامتی در فضای جنگلی و بنایی قدیمی واقع شده که شاخص های اقامتگاه بوم گردی در یک فضای روستایی را دارد و می تواند خدمات کاملا بومی را به گردشگران ارایه دهد.

مهران حسنی به فعالیت 55 واحد اقامتی بوم گردی در سراسر استان اشاره کرد و افزود: این واحدها می توانند از تسهیلات بانکی تا سقف یکصد میلیون تومان جهت توسعه خدمات دهی به گردشگران بهره مند شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تنکابن و عباس‌آباد احیای سنت‌های فراموش‌شده در روستاها را از جمله برنامه‌های این اداره است گفت: با احیای سنت‌های خاموش كهن نظير لاخند بازی، کشتی‌های گیله‌مردی و نمایش‌های بومی منطقه، می‌توان ضمن پویایی روستا و حفظ سنّت‌ها و جذب گردشگران، باعث زنده شدن رسوم ارزشمندی شد که امروزه شاید به فراموشی سپرده‌شده‌اند.
نادر سحرخیزعنوان کرد: تلاش می کنیم با کمک اهالی روستا ضمن احیای این رسوم و ثبت آیین‌ها در فهرست آثار فرهنگی کشور، از آن برای رونق گردشگری منطقه کمک بگیریم.

وی از روستاهای یوج، مران، درجان، سرن، گرماپشته و گاوپشته به عنوان روستاهایی با جذابیت گردشگری یاد کرد و گفت: این روستاها به دلیل داشتن اقامتگاه‌هایی متناسب ، پوشش محلی، خوراک، صنایع‌دستی و ساختار اجتماعی و سنتی با استقبال گردشگران داخلی و خارجی مواجه شده است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code