استقرارحدود 8هزارشعبه اخذ رای درمازندران برای انتخابات 29 اردیبهشت

استقرارحدود 8هزارشعبه اخذ رای درمازندران برای انتخابات 29 اردیبهشت

علیرضا یونسی رستمی افزود: 4 هزارو35 شعبه اخذ رای برای انتخابات شوراها و 3 هزار و 896 شعبه رای گیری برای رئیس جمهوری پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: در مجموع 50 هزار نفر نیرو اعم از نظارت، بازرسی و هیات های اجرایی و امنیتی کار برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت را در این استان بر عهده دارند.
معاون استاندارمازندران مهمترین وظیفه هیات های اجرایی را صیانت از آرای مردم به عنوان حق الناس و بیطرفی در انتخابات دانست.
وی تعداد نامزدهای حاضر در رقابت های شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران را 16 هزار و 857 نفر اعلام کرد و گفت: اين تعداد داوطلب براي كسب 7824 كرسي شوراي روستا و 316 كرسي شوراي شهر در حال رقابت هستند
رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت که 969 نامزد انتخابات شوراها از ادامه رقابت انصراف دادند و از مجموع كل داوطلبان ثبت نام شده فقط 411 نفر رد صلاحيت شدند.
به گفته وی در این دوره از انتخابات صلاحیت 93 درصد از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران مورد تایید قرار گرفت.

يونسي همچنين از برگزاري انتخابات شوراي اسلامي 8 شهر مازندران به صورت الكترونيكي خبر داد و گفت : در اين 8 شهر تعداد 642 صندوق راي گيري الكترونيكي مستقر خواهد شد
در این استان 2 میلیون و 500 هزار نفر واجد شرایط اخذ رای هستند و در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که 7 اسفندماه 94 برگزار شد، 83 درصد از واجدین شرایط اخذ رای دادند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code