از برگزاری هفته فرهنگی رامسر تا ایجاد محیط شاد برای مردم

از برگزاری هفته فرهنگی رامسر تا ایجاد محیط شاد برای مردم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، به نقل از خبرگزاری فارس، داشتن شادی و نشاط اجتماعی از نیازهای جامعه است و هرچه جامعه شادتر باشد، احساس رفاه و رضایت بیشتری به وجود می‌آید که در نتیجه آن کارایی افراد نیز افزایش می‌یابد.

در جامعه خوشحال، افراد سالم‌تر هستند و در محیط شاد بهتر فعالیت می‌کنند که سبب شکوفایی استعدادها و آرامش خاطر می‌شود که در نتیجه نابسامانی‌های خانوادگی و مشکلات جامعه نیز کاهش می‌یابد.

با هدف ایجاد فضا و محیط شاد برای شهروندان و گردشگران که از نقاط مختلف به رامسر سفر کردند جشن هفته فرهنگی رامسر با حضور هنرمندان مطرح کشور و همچنین هنرمندان محلی و بومی برگزار می‌شود.

این جشن که برای سومین سال متوالی در حال برگزاری است و چهارشنبه‌شب، چهارمین شب خود را سپری کرد مورد استقبال پرشور مردم قرار گرفت و هرشب با جمعیت بیشتری نسبت به شب گذشته برگزار می‌شود.

جشن هفته فرهنگی رامسر در روز یکشنبه، ٢٤ مردادماه با حضور مسؤولان شهرستان شروع شد که پس از صحبت های مسؤولان شهرستان هنرمندان کشوری و بومی به هنرنمایی پرداختند و شب به یادماندنی را برای مردم رقم زدند.

به گزارش فارس، در سومین شب هفته فرهنگی که مصادف با سالروز آزادسازی آزادگان میهن اسلامی بود، آزادگان شهرستان رامسر نیز در این جشن تقدیر شدند.

*هفته فرهنگی رامسر نماد و تجلی اجزا و عناصر فرهنگ

فرماندار رامسر در حاشیه این مراسم با بیان اینکه مقوله فرهنگ یکی از مقولات پیچیده و حساس در دنیای امروز است، گفت: میهن اسلامی ما شامل فرهنگ غنی است که فراتر از مرزهاست و از عناصر و اجزای گوناگونی برخوردار است که مهم‌ترین اجزای فرهنگ ایرانی، زبان و ادبیات، دین و مکتب تعالی بخش تشیع، فرهنگ بومی و محلی اقوام مختلف ایرانی و همچنین غذا و خوراک است که به عنوان مهم‌ترین عناصر فرهنگی هنر ایرانی است که ما در این بخش از ظرفیت بسیار زیادی برخورداریم.

حسین شعبان‌ سروری خاطرنشان کرد: هفته فرهنگی که بدعتی نوین و جدید در فعالیت‌های فرهنگی و هنری است، به همت مردم رامسر و تلاش هنرمندان شهرستان و ادارات و نهادهای دولتی برای سومین سال متوالی در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه هفته فرهنگی به نوعی نماد و تجلی اجزا و عناصر فرهنگ است، بیان کرد: از برگزاری هفته فرهنگی به‌دنبال احیای آداب و سنن بومی و محلی شهرستان هستیم تا بتوانیم با استفاده از ابزار هنر و به کار بستن عقلانی و منطقی هنر به‌عنوان یکی از اجزای مهم فرهنگ ایرانی در جهت توسعه کشورمان گام برداریم و تلاش کنیم توسعه نشاط اجتماعی و شادابی عمومی را با استفاده از ابزارهای هنری در سطح جامعه و شهر افزایش دهیم.

سروری یادآور شد: علاوه بر برنامه شبانه که در محل پلاژ شهرداری برگزار می‌شود، فستیوال کودک و نوجوان با حضور هنرمندان برجسته ملی کشور، جشن بادبادک‌ها، برگزاری برنامه‌های متنوع در مناطق روستایی و گردشگری جواهرده، روستای گالش‌محله و جنت‌رودبار از جمله برنامه‌های دیگر در این هفته است.

فرماندار رامسر گفت: امیدواریم با اجرای برنامه‌ها بتوانیم نشاط و سلامت روانی را در جامعه گسترش دهیم و هر ساله شاهد برگزاری برنامه‌های بومی و سنتی باشیم تا آیین و سنت ما نیز زنده بماند و به نسل‌های جوان انتقال یابد.

*جامعه شاد با میزان رضایت از زندگی بیشتر

یکی از همشهریان رامسری گفت: شادی در کنار غم یکی از ملزومات زندگی است و حتی دین اسلام نیز با شادی متعارف مردم مخالف نیست.

محمدعلی یوسفی ادامه داد: برگزاری جشن هفته فرهنگی در ایجاد شادابی برای مردم ما بسیار موثر است که از همه برگزارکنندگان این مراسم و هنرمندان تشکر می‌کنیم و امیدواریم که هر سال به صورت مداوم این جشن برگزار شود تا شادمانی هموطنان را فراهم کند.

امروزه با توجه به اینکه فشارهای روانی افراد جامعه به‌دلیل شیوه‌های زندگی امروزی بسیار افزایش یافته است، مردم بیش از هر زمان دیگری نیاز به خوشحالی و احساس شاد بودن دارند که یکی از راه‌های تزریق شادی به جامعه برگزاری چنین جشن‌هایی با تاثیرگذاری مثبت در تفکر و در نتیجه فعالیت‌های روزانه است که این شادی به دیگران انتقال می‌یابد و در نتیجه جامعه شاد با میزان رضایت از زندگی بیشتر داریم.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code