73 واحد توليدي مازندران تسهيلات بسته رونق توليد گرفتند، درآمد 30 هزار ميلياردي گردشگري در مازندران

Categories اخبار, عمومیPosted on

73 واحد توليدي مازندران تسهيلات بسته رونق توليد گرفتند، درآمد 30 هزار ميلياردي گردشگري در مازندران

ربيع فلاح جلودار ادامه داد: قرارگاه اقتصاد مقاومتي با مشاركت همه دستگاههاي اجرايي ، تقنيني ، قضائي ، امنيتي و انتظامي در استان تشكيل شده و راههاي تحقق اقتصاد مقاومتي را بررسي مي كند و بر اساس ارزيابي ها مازندران در تحقق اقتصاد مقاومتي پيشرو و موفق بوده است.
مقام عالي دولت در استان با اشاره به نتايج مركز آمار ايران گفت: از نظر نرخ مشاركت اقتصادي جزء سه استان برتر كشور هستيم و قريب 50 درصد اقتصاد استان مربوط به حوزه خدمات است.
فلاح به كاهش نرخ بيكاري در سه ماه اول امسال اشاره كرد و گفت: در سال 94 وضعيت اشتغال مازندران بهبود يافته و نرخ بيكاري استان از 7 / 12 ابتداي سال به 1 / 12 در پايان سال 94 رسيده است و در سه ماهه اول سال 95 نرخ بيكاري مازندران تك رقمي شده است.
استاندار مازندران با اشاره به ثبت نام 3700 واحد توليدي مازندران براي بهره گيري از تسهيلات بسته رونق توليد گفت: سهم مازندران از بسته رونق توليد 353 واحد توليدي با 470 ميليارد تومان است كه پرونده 400 واحد توليدي براي برخورداري از اين تسهيلات به بانكها فرستاده شده است و 73 واحد توليدي مازندران در سال جاري از تسهيلات بسته رونق توليد بهره مند شده اند.
وي افزود: تا پايان آبان امسال  470 ميليارد تومان تسهيلات بسته رونق توليد در اختيار واحدهاي توليدي استان قرار مي گيرد.
استاندار مازندران با اشاره به اينكه در سال 94 بيش از 15 هزار شغل خانگي و خرد در استان ايجاد  شده است تصريح نمود: مطالبات اشتغال بانوان فارغ التحصيل مازندران 5 /3 تا 4 درصد  بيشتر از ميانگين كشور است.
فلاح تاكيد كرد: با توجه به زيرساختهاي مناسب حوزه it و IcT  مي بايست به ظرفيت اشتغال در اين بخش توجه بيشتري شود.
استاندار مازندران ادامه داد: ميزان توليد برنج در استان افزايش يافته و به زودي شاهد افزايش توليد مركبات هم خواهيم بود كه ضرورت دارد نسبت به صادرات آن هم پيگيري لازم صورت گيرد.
استاندار مازندران همچنين به اقدامات حوزه گردشگري اشاره كرد و گفت: 30 هزار ميليارد تومان درآمد سالانه گردشگري در مازندران است و در حوزه گردشگري هم زيرساخت ها در حال انجام است وپنجره واحد سرمايه گذاري در اين حوزه راه اندازي شده است.
وي در پايان خطاب به ائمه جمعه مازندران گفت:  ما در قرارگاه اقتصاد مقاومتي تلاش خود را خواهيم كرد و انتظار داريم ائمه جمعه محترم نيز در قرارگاه فرهنگي در حوزه فعاليتهاي اجتماعي وفرهنگي هم حضور فعال و موثر داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *