کارشناسان رسمی دادگستری، بازوی توانمند دستگاه قضایی و اجراي عدالت هستند

کارشناسان رسمی دادگستری، بازوی توانمند دستگاه قضایی و اجراي عدالت هستند

ربیع فلاح جلودار در همایش بزرگداشت روز کارشناس در جمع کارشناسان رسمی دادگستری مازندران در مجتمع میزبان بابلسر اظهار داشت: کارشناسان رسمی دادگستری، بازوی توانمند دستگاه قضایی و اجراي عدالت هستند و کارشناسان رسمی دادگستری می‌توانند با نظریه‌های کارشناسی در جهت تحقق عدالت گام بردارند.
مقام عالي دولت در استان ادامه داد: اگر کارشناس دادگستري با علم، مهارت و تخصص خود مسائل و مشكلات را به درستی تبیین كند در اجرای عدالت و ثواب آن سهیم و شریک خواهد بود.
فلاح تاكيد كرد: قضات دادگستری برای رسیدگی به پرونده‌ها و ابعاد پرونده ها نیاز به استفاده از نظرات کارشناسان دارند و قضات بر اساس نظر کارشناسان نسبت به صدور حکم قضایی اقدام می کنند در نتيجه هر چه اطلاعات كارشناسان دقيق تر و علمي تر باشد به عدالت نزديك تر است.
استاندار مازندران بر تجهیز کارشناسان رسمی دادگستری به علوم و تجربیات روز و آشنایی با قوانین قضایی کشور تاكيد و گفت: رعایت اخلاق حرفه‌ای، عمل به قانون و پرهيز از سلايق شخصي، حركت در مسير احقاق حق و اجرای عدالت،  ارتقاء آگاهي هاي علمی و تخصصی و آراسته شدن به زینت تقوی و ايمان و امانت داری و رازداری از مهمترين انتظارات ما از كارشناسان عزيزي است كه در اين حوزه فعاليت مي كنند.
وي تقوا و تخصص در كنار هم را لازمه کار کارشناسی دادگستری دانست و گفت: اگر اينگونه عمل شود نظریات کارشناسی‌ می‌تواند اعتماد عمومی و قضات را جلب کند و كارشناسان دادگستري به نقش خود به عنوان بازوی کارشناسی دادسراها، سازمان ها و نهادها عمل كرده و عملا  نقش مهمی در کاهش اطاله دادرسی ها و تحقق عدالت ايفاء نمايند.
استاندار مازندران در ادامه به ارائه بسته رونق اقتصادي و مولفه هاي اقتصاد مقاومتي اشاره كرد و گفت: الحمدلله در سايه تدبير دولت تورم بالاي 40 درصد به زير 10 درصد رسيده است ولي ما در حوزه اشتغال همچنان مشكل داريم.
ربيع فلاح تصريح كرد: در حوزه اقتصادي حركت هاي رو به جلو صورت گرفته و شاهد كاهش بيكاري بوده ايم ولي اين مقدار كافي نيست.
وي در پايان از تعامل بسيار خوب دادگستري استان با قوه مجريه در استان تقدير و تشكر نمود و گفت: با همدلي و تعامل خوب، مازندران در زمينه شاخصهاي ضريب امنيتي در رتبه هاي برتر كشور قرار دارد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code