كارگاه محصولات بتن غيرمسلح پيش ساخته جويبار افتتاح و بهره برداري شد

Categories اخبار, عمومیPosted on

كارگاه محصولات بتن غيرمسلح پيش ساخته جويبار افتتاح و بهره برداري شد

حسن خيريانپور، معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران در اولين روز هفته دولت كارگاه محصولات بتن غيرمسلح پيش ساخته در شهرستان جويبار را با مبلغ 3 ميليارد تومان اعتبار مورد افتتاح و بهره برداري قرار داد.
حسن خيريانپور در جريان افتتاح اين كارگاه توليدي طي سخناني ضمن تبريك هفته دولت گفت در ايام هفته دولت امسال تعداد 779پروژه با اعتباري بالغ  بر 622 ميليارد تومان در استان افتتاح خواهد شد، كه از اين تعداد 29 مورد آن با اعتباري بالغ  بر 40 ميليارد تومان مربوط به طرحهاي توليدي صنعتي مي باشد. وي همچنين تصريح كرد در ايام هفته دولت تعداد 32 طرح بالغ بر 9 ميليارد تومان در شهرستان جويبار افتتاح و بهره برداري  خواهد گرديد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران با اشاره به اهميت صنعت ساختمان و راه و شهرسازي در توسعه و رونق اقتصادي افزود طبق آمارهاي موجود حدود 40 درصد گردش اقتصادي مربوط به اين بخش  بوده و تاثير جدي بر تمام ابعاد جامعه بر جاي مي گذارد.
حسن خيريانپور با بيان اينكه محصولات توليدي اين كارگاه كه 5 نوع و در بيش از 30 فرآورده و در ابعاد گوناگون مي باشد در فرآيند تكميل پروژه هاي عمراني و توسعه شهري و روستايي و ساخت و سازها اثرگذاري زيادي داشته و يكي از پرمصرف ترين  محصولات صنعتي محسوب ميگردد، تصريح كرد يكي از محصولات اين كارگاه توليد جدول و كف پوش هاي بتوني و پرسي است كه براي جامعه مهندسي بسيار مهم است چرا كه زيبا سازي سيماي شهري امروزه از اهميت زيادي برخوردار بوده و اين واحد توليدي و صنعتي مي تواند با تكيه بر فناوري روز و ماشين آلات اتوماتيك و تجهيزات پيشرفته مطابق با استانداردهاي ملي اقدام به توليد كف پوش بتوني به روش خوابيده و دولايه  با مقاومت  و دوام  بالا  در رنگها، اشكال و ابعاد متنوع نموده است. كه بدليل مقاومت فشاري و خمش بالا، دوام در برابر سرما، سايش، سطح زيبا، صاف، فاقد خلل و از لحاظ اقتصادي با صرفه و جهت استفاده در مبلمان شهري، معابر، نهرها، فضاي سبز و پاركها كاربرد دارد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري توليد انواع بلوكهاي تيغه و سقف از انواع سبك در ابعاد و اشكال گوناگون ساده و رنگي را از ديگر توليدات اين كارگاه بيان كه مي تواند نقش مؤثري در كاهش وزن ساختمان داشته و وزن ديوار چيده شده با بلوك سبك در مقايسه با مصالح سنتي مانند آجر و سفال 2.5 برابر كمتر مي باشد.
وي گفت توليد انواع بلوكهاي تيغه و سقف از نوع سيماني در ابعاد و اشكال ساده و رنگي و نيز ساخت سنگدال هاي بتني در دو نوع ترافيكي و غيرترافيكي پيش ساخته جهت پروژه هاي درون شهري و برون شهري و همچنين توليد كلاف و لوله هاي  بتوني مسلح و غيرمسلح براي آبروها، راهسازي، كانالهاي كشاورزي، پلها، چاهها و غيره را از ديگر توليدات اين كارگاه اعلام كه مي تواند در خدمت جامعه مهندسي قرار گيرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *