شامی بابلی

شامی بابلی

استان مازندران دارای غذاهای بسیار خوشمزه و لذیذی بوده که در عین سادگی بسیار مقوی می باشد، یکی از این غذاها شامی بابلی می باشد. این غذای بسیار خوشمزه از انواع سبزیجات کوهی و معطر استفاده می گردد. بچه ها نیز از آن بخوبی استقبال می کنند. طرز تهیه آن بسیار ساده و بشرح زیر می باشد:

5435445
 ابتدا گوشت، پیاز، کمی دارچین و زردچوبه و 2 لیوان آب روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا گوشت کاملا بپزد به طوری که آب آن به خورد گوشت برود، لپه را از2-3 ساعت قبل خیس کنید و پس از این مدت بپزید و مانند گوشت بگذارید اب لپه نیز کاملا تمام شود.

گوشت، لپه و تمام سبزی ها را چرخ کنید و به آن نمک، فلفل و کمی دارچین بزنید و مخلوط کنید، تخم‌مرغ ها را تک تک بشکنید و به موادی که چرخ کرده اید اضافه کنید سپس تمام مواد شامی را خوب ورز دهید.
درون تابه ای مناسب روغن بریزد و بگذارید تا داغ شود، کمی از مایه شامی بردارید و کف دست تان بصورت گرد پهن کنید و وسط شامی را با انگشت سوراخی ایجاد کنید سپس شامی‌ را درون روغن داغ بیندازید تا سرخ شود، پس از سرخ شدن یک طرف شامی را برگردانید تا طرف دیگر ان سرخ شود، برای سرو شامی را درون ظرف قرار داده و با سالاد تزئین کنید و میل فرمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code