تجربه سفر در پاییز هزار نقش مازندران

تجربه سفر در پاییز هزار نقش مازندران

   واقعاً پاییز نمونه کامل هوای معتدل در مازندران و با زیبایی بی‌نظیر است به‌ گونه‌ای که درختان جنگل‌های پهن برگ هیرکانی با زیبایی وصف‌ناپذیر که در سراسر استان که قدمت آنها به میلیون‌ها سال می‌رسد، جذب کننده گردشگر است.

پاییز با آمدنش جنگل سبز مازندران را به رنگین‌کمان تبدیل می‌کند؛ گویی که تمام برگ‌های درختان نقاشی شده‌اند که این منظره جلوه زیبایی به طبیعت می‌بخشد. فصل پاییز به نوعی تداعی تغییر در طبیعت است آن چنان که گویی نقاش چیره دستی طبیعت را رنگ‌آمیزی کرده و به عبارتی به معنای دگرگونی در طبیعت است. وقتی طبیعت از رنگ سبز به رنگین کمانی از رنگ‌ها تبدیل می‌شود که این زیبایی وصف‌ناپذیر نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند به گونه‌ای که لذت آن را هیچ‌گاه فراموش نخواهند کرد.

13950710001284_photol

لذت سفر در جنگل‌های رنگارنگ و عبور از برگ‌های خشک پاییزی به همراه هوای معتدل و نسیم خنک وصف‌ناپذیر است که باید آن را تجربه کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: پاییز هزار نقش و هزار رنگ مازندران این عبارت معروف را به ذهن می‌آورد که درک زیبایی از خود زیبایی نیز زیباتر است.

مهران حسنی با بیان اینکه فهم و شعور داشتن در ارتباط با زیبایی نعمت بزرگی است که خداوند نصیب انسان کرده است، اضافه کرد: برای درک خالق هستی در زیبایی هموطنان را به دیدن رنگین‌کمان رنگ‌ها در فصل پاییز در مازندران دعوت می‌کنیم؛ به سفری که در مازندران با آب و هوایی بسیار معتدل اتفاق می‌افتد.

وی یادآور شد: واقعاً پاییز نمونه کامل هوای معتدل در مازندران و با زیبایی بی‌نظیر است به‌گونه‌ای که درختان جنگل‌های پهن برگ هیرکانی با زیبایی وصف‌ناپذیر که در سراسر استان که قدمت آنها به میلیون‌ها سال می‌رسد، جذب‌کننده گردشگر است.

معاون اداره کل گردشگری مازندران با اشاره به اینکه در فصل پاییز جنگل‌نوردی و پیاده‌رودی در دل جنگل و دیدن آبشارها و رودخانه‌ها را به گردشگران پاییزی توصیه می‌کنیم، ادامه داد: افرادی که قصد دارند از سر و صدا و آلودگی شهر خلاص شوند و به تمدد اعصاب برسند با جنگل‌نوردی و پیاده‌نوردی در جنگل‌های هیرکانی مازندران می‌توانند آرامش‌خاطر به دست آورند که البته باید در این سفر حتما از راهنمایان محلی بهره بگیرند.

%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d9%be%d8%a7%db%8c%db%8c%d8%b20

حسنی افزود: با توجه به هوای معتدل می‌توانند از آب‌های گرم معدنی پراکنده از شرق تا غرب با توجه به خواص درمانی متعدد در مازندران استفاده کنند.

وی با اعلام اینکه این روزها در استان مهاجرت پرندگان مهاجر به مازندران داریم، تصریح کرد: آنهایی که علاقه‌مند به حوزه طبیعت‌گردی و شاخه پرنده‌نگری هستند می‌توانند برای دیدن پرندگان به تالاب میانکاله و فریدونکنار سفری پاییزی را تجربه کنند.

معاون اداره‌کل گردشگری مازندران با تأکید بر اینکه ساحل دریا همواره زیبا است چه در زمستان و تابستان و چه در پاییز و بهار، خاطرنشان کرد: قدم زدن روی ماسه‌های سواحل مازندران و استفاده از اماکن تفریحی در کنار دریا ایجاد شده می‌تواند فضای خوبی برای گردشگران رقم بزند.

حسنی بیان کرد: البته توصیه ما این است که گردشگران غروب زیبای ساحل زیبای دریا را از دست ندهند.

وی در پایان با بیان اینکه در مجموع گردشگری در مازندران در پاییز در ایام غیر پیک است، گفت: افرادی که به دنبال هزینه کمتری در سفر هستند می‌توانند از این تخفیف‌ها بهره‌مند شوند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *