انقلاب اسلامی ایران الگوی تمام عیار برای انقلاب های جهان است

Categories اخبار, عمومیPosted on

انقلاب اسلامی ایران الگوی تمام عیار برای انقلاب های جهان است

 استاندار مازندران گفت: انقلاب اسلامی ایران به الگویی کامل و سرمشق برای دیگر انقلاب های جهان مبدل شده است که امروزه بسیاری از جنبش ها از آن پیروی کرده اند.

ربیع فلاح جلودار در آئین نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان حافظ ساری، عنوان كرد: ویژگی های منحصر به فرد انقلاب اسلامی ایران، آن را از دیگر انقلاب های جهان متمایز کرد و همين ويژگي ها رمز پایداری و ماندگاری انقلاب اسلامي است.

مقام عالي دولت در استان، دارا بودن پشتوانه مردمی را یکی از ویژگی های خاص انقلاب اسلامی ایران برشمرد و تصريح كرد: انقلاب اسلامي به رهبري حكيمانه حضرت امام (ره)، جان فشاني شهدا و حضور و حمایت مردم در سال 1357 به بار نشست و بعد از گذشت سالها برخوردار بودن از پشتوانه مردمي موجب شده تا مستحکم و پایدار بماند.

استاندار مازندران از حضور چشمگیر جوانان در عرصه هاي مختلف به عنوان دیگر ویژگی انقلاب اسلامي یاد کرد و اظهار داشت: دانش آموزان و دانشجویان آن دوران که خط نگه داران تظاهرات بر علیه رژیم استبدادی بودند بعدها در سنگرهای دیگر حمایت از انقلاب نیز فعالیت پرشوری داشتند.

وی، ياد آور شد: تحول عظیم انقلاب اسلامی در این قشر باعث شد تا در دوران دفاع مقدس ایثارگری و جانفشانی نوجوانانی همچون حسین فهمیده را شاهد باشیم.

استاندار مازندران با اشاره به اين كه انقلاب اسلامی ایران در نظام سیاسی جهان تحولی ایجاد کرد که آن را به یک انقلاب اثرگذار مبدل نموده است، خاطر نشان كرد: استقلال و عزت امروز ایران در عرصه بین الملل مرهون انقلاب اسلامی است و برای به ثمر رسیدن این انقلاب خون های شهداي زیادی به زمین ریخته شد و همگان برای حفظ و صیانت از این جانفشانی ها مسئول هستیم.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید برای محقق کردن وعده ایجاد آرامش در جامعه تلاش های فراواني کرد ، افزود: خوشبختانه این تلاش ها به ثمر رسید و اکنون مردم این آرامش را در جامعه احساس می کنند.

نماينده عالي دولت در استان، بيان داشت: با موفقیت در مذاکرات برجام، سدهای تحریم از پیش پای توسعه و فعالیت کشورمان برداشته شد و دولت تدبیر و امید توانست ریل گذاری مسیر توسعه کشور را به شایستگی انجام دهد.
زنگ انقلاب امروز سه شنبه و در نخستین روز از دهه فجر در مدارس سراسر استان مازندران نواخته شد و بيش از 500 هزار دانش آموز استان با برگزاری برنامه های ویژه این ایام را جشن می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *